Σύμβαση συντήρησης του οδικού δικτύου υπέγραψε ο Δήμος Αμφιλοχίας

Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2023

Σύμβαση συντήρησης του οδικού δικτύου υπέγραψε ο Δήμος Αμφιλοχίας

Τη σύμβαση κατασκευής του έργου «Αποκατάσταση Ζημιών και Συντήρηση Δημοτικής Οδοποιίας Δημοτικών Ενοτήτων Αμφιλοχίας και Ινάχου» υπέγραψε ο Δήμαρχος Αμφιλοχίας με τον εκπρόσωπο της ανάδοχης εταιρείας χθες, Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου 2023.

Το έργο, που θα έχει άμεσα οφέλη στη βελτίωση της προσβασιμότητα και την ασφάλεια των οδηγών, περιλαμβάνει την αποκατάσταση ζημιών, τσιμεντροστρώσεις και συντήρηση του δημοτικού οδικού δικτύου στις δημοτικές ενότητες Αμφιλοχίας και Ινάχου και έχει κόστος υλοποίησης 616.635,99 ευρώ.

«Η δυνατότητα ασφαλούς μετακίνησης αποτελεί για εμάς προτεραιότητα. Με την υπογραφή της σύμβασης αυτής, πραγματοποιούμε ένα σημαντικό βήμα για την αποκατάσταση σημείων που χρήζουν παρεμβάσεων, συμβάλλοντας έτσι στη βελτίωση της προσβασιμότητας για τους κατοίκους, τους επισκέπτες αλλά και τους επαγγελματίες που χρησιμοποιούν καθημερινά το οδικό δίκτυο του Δήμου μας», δήλωσε σχετικά ο Δήμαρχος Αμφιλοχίας Γιώργος Κατσούλας.