ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥΧΟΥ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                Αμφιλοχία :  15/01/2020

ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ                                                    Αριθ. Πρωτ.:    – 386 –

ΔΗΜΟΣ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ

ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ: Γ. Στράτου 5

Τ.Κ. : 30500 Αμφιλοχία

ΤΗΛ.: 2642 3 60450

FAX2642 3 60414

E-MAIL: dimamfil@otenet.gr

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΙΟΥΧΟΥ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας κατά τον εορτασμό του Πολιούχου της πόλης μας Αγίου Αθανασίου.

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Ώρα 7:00π.μ. – Όρθρος και Αρχιερατική Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου, προεξάρχοντος του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτου Αιτωλίας και Ακαρνανίας κ.κ. Κοσμά.

Ώρα 9:15π.μ. – Συνάντηση προσκεκλημένων στο Δημαρχείο Αμφιλοχίας, μετάβαση στον Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου.

Ώρα 10:30π.μ. – Λιτάνευση Ιεράς Εικόνας με συνοδεία της Φιλαρμονικής του Δήμου Αμφιλοχίας.

Παρακαλούμε τους κ. κ. Διοικητή Αστυνομικού Τμήματος, κ. Διοικητή Τροχαίας, κ. Λιμενάρχη και κ. Διοικητή Πυροσβεστικής για την τήρηση της τάξεως και λοιπές λεπτομέρειες.

Με εντολή Δημάρχου

Σοφία Ανδρίκουλα