Ολοκληρώθηκαν οι ψυχοεκπαιδευτικές-βιωματικές δράσεις του Κέντρου Κοινότητας Δήμου Αμφιλοχίας στο Δημοτικό Σχολείο Κεχρινιάς

Πέμπτη 15 Ιουνίου 2023

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Δύο ψυχοεκπαιδευτικές-βιωματικές δράσεις για γονείς και μαθητές, πραγματοποίησε το προσωπικό του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Αμφιλοχίας στο Δημοτικό Σχολείο Κεχρινιάς, αποδεχόμενο πρόσκληση του Διευθυντή του σχολείου Δημήτρη Σακισλίδη.

Η Ψυχολόγος Βασιλική Σουλτάνη και η Κοινωνική Λειτουργός Παρασκευή Τσιλίκη, πραγματοποίησαν την πρώτη συνάντηση με γονείς όλων των τάξεων στις 16 Μαΐου 2023, η οποία είχε ως θέμα της το ρόλο της οικογένειας στην ανάπτυξη της ψηφιακής κουλτούρας. Η δεύτερη συνάντηση, η οποία έλαβε χώρα στις 9 Ιουνίου 2023, απευθυνόταν σε μαθητές της έκτης τάξης και το θέμα της ήταν η μετάβαση από το Δημοτικό Σχολείο στο Γυμνάσιο.

Με την ολοκλήρωση του σχολικού έτους χθες, Τετάρτη 14 Ιουνίου 2023, η Αντιδήμαρχος Δήμου Αμφιλοχίας Λαμπρινή Χαρδαλιά και οι κυρίες Σουλτάνη και Τσιλίκη, επισκέφθηκαν εκ νέου το σχολείο, παρακολούθησαν την καλοκαιρινή σχολική εορτή και μοίρασαν αναμνηστικά δώρα σε όλους τους μαθητές, ευχόμενες καλό καλοκαίρι σε μαθητές και δασκάλους.