Ευχαριστήριο ΚΕΚΑΔΑ για την ανταπόκριση στη συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης για τους πυρόπληκτους

Παρασκευή 13 Αυγούστου 2021

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Κέντρου Κοινωνικής Ανάπτυξης του Δήμου Αμφιλοχίας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει όλους τους δημότες που επέδειξαν έμπρακτη συμπαράσταση και αλληλεγγύη ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμά μας για συγκέντρωση ειδών πρώτης ανάγκης και τροφίμων για τους πυρόπληκτους των καταστροφικών πυρκαγιών που ξέσπασαν στη χώρα μας.

Η ανταπόκριση ήταν μεγάλη και άμεση και τα είδη που συγκεντρώθηκαν στο ΚΑΠΗ Αμφιλοχίας, συσκευασμένα τρόφιμα, νερά και χυμοί, φαρμακευτικό υλικό, είδη ατομικής υγιεινής κ.α. αποστάλθηκαν ήδη από χθες στο Δήμο Ιστιαίας-Αιδηψού, για την ανακούφιση των συνανθρώπων μας που είδαν μέσα σε μια στιγμή να χάνονται τα σπίτια και οι περιουσίες τους.

Θέλουμε επίσης να ευχαριστήσουμε την μεταφορική εταιρεία «ICS Στάθης Παντιώρας» για την εταιρική κοινωνική ευθύνη που απέδειξε, αναλαμβάνοντας την δωρεάν μεταφορά των ειδών.