Έγκριση 680.000 ευρώ για την Αγροτική Οδοποιία Βαρετάδας από το ΥΠΑΑΤ

Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2022

Έγκριση 680.000 ευρώ για την Αγροτική Οδοποιία Βαρετάδας από το ΥΠΑΑΤ

Ένα έργο ουσιαστικής στήριξης των αγροτών και κτηνοτρόφων της περιοχής μας, η Αγροτική Οδοποιία Βαρετάδας (Β’ φάση), θα λάβει σύντομα σάρκα και οστά χάρη στην έγκριση της σχετικής χρηματοδότησης από το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων.

Σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση του αρμόδιου Υπουργείου, ο Γενικός Γραμματέας Ενωσιακών Πόρων και Υποδομών Δημήτρης Παπαγιαννίδης, υπέγραψε τον προσωρινό πίνακα αποτελεσμάτων των αιτήσεων, δεσμεύοντας το ποσό των 680.000 ευρώ για το συγκεκριμένο έργο.

Ο Δήμος Αμφιλοχίας εκφράζει την ικανοποίησή του για τη σχετική απόφαση του ΥΠΑΑΤ και ευχαριστεί ιδιαίτερα τον συμπατριώτη μας Γενικό Γραμματέα κ. Παπαγιαννίδη, για την υποστήριξη του αιτήματος του Δήμου Αμφιλοχίας.