Εγγραφές για εκμάθηση βυζαντινής μουσικής από το ΚΕΚΑΔΑ του Δήμου Αμφιλοχίας

Αμφιλοχία, 24 Σεπτεμβρίου 2020

Εγγραφές για εκμάθηση βυζαντινής μουσικής από το ΚΕΚΑΔΑ του Δήμου Αμφιλοχίας

Το Κέντρο Κοινωνικής Ανάπτυξης του Δήμου Αμφιλοχίας συνεχίζει να προσφέρει ευκαιρίες μάθησης και συμμετοχής σε δημιουργικές δραστηριότητες με τη δημιουργία τμημάτων βυζαντινής μουσικής.

Στα τμήματα θα διδάξει θεωρητικά μαθήματα βυζαντινής παραδοσιακής μουσικής ο καθηγητής βυζαντινής μουσικής Ηλίας Αντωνιάδης, ενώ όσοι το επιθυμούν θα μπορούν να συμμετέχουν και στη χορωδία που θα σχηματιστεί.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καλούν για την εγγραφή τους στον αριθμό 6983477997 την κυρία Ρένα Μολώνη, υπεύθυνη του ΚΑΠΗ Δήμου Αμφιλοχίας (Δευτέρα-Παρασκευή, 09:00πμ-14:00μμ, από σήμερα έως και την Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2020), ώστε να σχηματιστούν τμήματα λαμβάνοντας υπόψη τους περιορισμούς που προβλέπονται από τα μέτρα προστασίας από τον κορωνοϊό.

Τα μαθήματα είναι δωρεάν και θα πραγματοποιούνται στην αίθουσα της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου Αμφιλοχίας (πρώην ΠΙΚΠΑ).