ΔΙΑΝΟΜΗ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΣΕ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΥΣ ΤΕΒΑ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Δήμος Αμφιλοχίας στο πλαίσιο της Κοινωνικής Σύμπραξης της Π.Ε. Αιτωλοακαρνανίας της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας για την αντιμετώπιση της ανθρωπιστικής κρίσης , ενημερώνει τους δικαιούχους του Προγράμματος Επισιτιστικής Βοήθειας (ΤΕΒΑ)  ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή τροφίμων μακράς διάρκειας (ρύζι,φασόλια ,φακές κτλ), όπως και ειδών υγιεινής (καθαριστικά γενικής  χρήσης , σαμπουάν κτλ.).

Η διανομή θα γίνεται στο στο παλαιό κτίριο της  Ένωσης Συναιτερισμών που βρίσκεται στην πλατεία Πραμάντων στην Αμφιλοχία.

Οι ημερομηνίες διανομής είναι οι εξής:

• ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10/2018 από 9:00 το πρωί έως 1:30 το μεσημέρι
  • ΠΕΜΠΤΗ 18/10/2018 από 9:00 το πρωί έως 1:30 το μεσημέρι
  • ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19/10/2018 από 9:00 το πρωί έως 1:30 το μεσημέρι

Επειδή η ποσότητα των προϊόντων που θα διατεθεί είναι μεγάλη παρακαλούνται οι δικαιούχοι να μεριμνήσουν ώστε να έχουν μαζί τους καροτσάκι μεταφοράς ή αν είναι δυνατόν κάποιο άλλο μεταφορικό μέσον.

Θα τηρείτε σειρά προτεραιότητας και οι δικαιούχοι του προγράμματος θα παραλαμβάνουν τα προϊόντα με την επίδειξη του ΑΜΚΑ , και της ταυτότητας ή του διαβατηρίου τους. Επίσης καλό θα ήταν να έχουν μαζί τους και μια εγκεκριμένη αίτηση ΚΕΑ.

Ο  Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής

Δήμου Αμφιλοχίας