Δώρα και εκπλήξεις από το ΚΕΚΑΔΑ για τα παιδιά των παιδικών σταθμών

Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023

Δώρα και εκπλήξεις από το ΚΕΚΑΔΑ για τα παιδιά των παιδικών σταθμών

Μια σειρά από ευχάριστες εκπλήξεις επιφύλαξε το Κέντρο Κοινωνικής Ανάπτυξης του Δήμου Αμφιλοχίας για τα παιδιά των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών. Η αγιοβασιλίτσα Βαλεντίνα, συνοδευόμενη από τον Άγιο Βασίλη και τον Ρούντολφ το ελαφάκι, επισκέφθηκαν χθες, Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023, τον παιδικό σταθμό Εμπεσού, ενώ σήμερα, Τρίτη, τον Α’ Παιδικό Σταθμό Αμφιλοχίας.

Μπουρμπουλήθρες, τραγούδια, μουσική, πινιάτες γεμάτες καραμέλες, και πάρα πολύ παιχνίδι, κέφι και χορός, περίμεναν όλους τους μικρούς μαθητές!

Φυσικά και φέτος, όπως και κάθε χρονιά, τα παιδάκια των Δημοτικών Παιδικών Σταθμών δεν έμειναν χωρίς τα δώρα τους! Χριστουγεννιάτικα ξωτικά, ημερολόγια, χειροτεχνίες και ζαχαρωτά, μοιράστηκαν από το προσωπικό των σταθμών και την πρόεδρο του ΚΕ.Κ.Α.Δ.Α. Ζωή Ντρούτση.

Τα δώρα και οι εκπλήξεις θα συνεχιστούν ολόκληρη την εβδομάδα, με επισκέψεις σε όλους τους παιδικούς σταθμούς του Δήμου, σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Τετάρτη 19/12: Παιδικός Σταθμός Λουτρού

Πέμπτη 20/12: Παιδικός Σταθμός Στάνου