Δημιουργία Τμήματος Ενηλίκων από τη Φιλαρμονική Δήμου Αμφιλοχίας – Στις 6 Φεβρουαρίου ξεκινούν οι αιτήσεις συμμετοχής

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Αμφιλοχίας και η Δημοτική Φιλαρμονική θέλοντας να δώσουν την ευκαιρία σε περισσότερους συμπολίτες μας να γνωρίσουν τον υπέροχο κόσμο της μουσικής, προχωρούν στη δημιουργία Τμήματος Ενηλίκων.

Από τις 6 Φεβρουαρίου 2024, οι ενδιαφερόμενοι ηλικίας από 30 ετών και άνω μπορούν να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στον υπεύθυνο Αρχιμουσικό Κο Γεώργιο Τσόγκα.

Σκοπός του τμήματος είναι η ενθάρρυνση της μουσικής ενασχόλησης με τα πνευστά-κρουστά μουσικά όργανα αλλά και η χαρά της δημιουργίας μέσα από τη συμμετοχή σε διάφορες πολιτιστικές και όχι μόνο εκδηλώσεις αναπτύσσοντας και προβάλλοντας έτσι το μουσικό τους ταλέντο.

Εκμάθηση θεωρίας – Μουσικού οργάνου – παροχή μουσικού οργάνου: ΔΩΡΕΑΝ
Πληροφορίες -Εγγραφές