Συνάντηση Δημάρχου με τη «Νέα Ρομποτική Γενιά» (NROBOGEN) στο Δημαρχείο Αμφιλοχίας

Κατέκτησαν το “Champions Award” (3η θέση) στον Πανελλήνιο Τελικό του Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Έρευνας και Καινοτομίας  FIRST® LEGO® League και σήμερα παρουσίασαν στον Δήμαρχο και στους αρμόδιους αντιδήμαρχους την καινοτομία που τους έκανε να ξεχωρίσουν ανάμεσα σε 190 ομάδες από όλη την Ελλάδα.

Η «Νέα Ρομποτική Γενιά» NROBOGEN δημιούργησε ένα καινοτόμο project, χρησιμοποιώντας σύγχρονα τεχνολογικά εργαλεία για να αναδείξει παραδοσιακά μονοπάτια της πόλης μας.

Ο Δήμαρχος Αμφιλοχίας, κος Σάκης Τορουνίδης τους συνεχάρη για τη σπουδαία τους διάκριση και τους εξέφρασε την ευγνωμοσύνη του,  δεσμευόμενος ότι θα είναι δίπλα στη δράση και στις καινοτόμες ιδέες που αναπτύσσουν.